Yolculuk

Bir hayal kurarsın önce. Kabataslak. Yeri, zamanı, detayları net değildir. İçine biraz umut, biraz çocukluk anısı, biraz hayal gücü, biraz eğlence eklersin. Ardından gülümsersin.

Sonra olanakları eklersin içine. Hayalin biraz netleşir, biraz daralır. Gülümsemen zayıflar. Hırslanırsın. Bak bu hırs güzeldir. İnsanı iyiye götürür.

Koşulları tartarsın sonra. Biraz hevesin, azmin kırılır gibi olur. Pes ettiğin veya gayrete geldiğin noktadır bu. Koşulların sandığın sınırlarının farkına vardığın an.

Eğer içindeki gücü keşfedecek denli şanslı ve kendine inanacak kadar iyiysen, devam dersin hayallere. Bu noktada değilsen, biraz pişmeye, daha çok tava gelmeye ihtiyacın var dostum. Zamanını kendini keşfedip, anlamaya harca derim.

Hayaline tutunduysan zaman geçmek bilmez. Oradadır ve seni bekliyordur. Bir yandan da zamanın hızına yetişemez, elindekilerle ne yapacağını bilemezsin. Yapılacak bellidir; devam edeceksin.

Yorulmayan, şevki kırılmayan, olanakları yeni sınır belleyen, sınırlarını zorlayan, bakış açısını değiştirme güzelliğine sahip bir hayal avcısı iseniz, kovaladığınız güzelliğe ulaşmanızı dilerim. Sislerin içindeki hayalleriniz bitmesin, yolculuğunuz zevkli geçsin 🙂

Yolculuk’ için 3 yanıt

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s