Her Veda, Bir Merhaba…

İçinde bulunduğumuz bu zamanlar astrolojik olarak değişimin, dönüşümün, radikal kararların hayata geçişinin olası dönemleriymiş. İlgimi çeken konular bunlar. Fala inanmam ama falsız da kalmam 🙂

Bizim de hayatımız epey değişiyor şu dönemlerde. Eğrisi doğrusuna, yıllardır demlenen kararlar tavına, ruhumuz huzura, koşullar oluşuna denk geliverdi bu aralar. Hayaller plana, planlar da gerçeğe dönüşüyor. Heyecanımız tatlı tatlı taşıyor gözlerimizden. Kıpır kıpır günlere, veda geceleri karışıyor. İstanbul keşmekeşine bir aile daha veda ediyor.

20 yıl önce üniversiteyi bitirip, iş için gelmiştim bu şehre. Aradan geçen yıllar güzel olduğu kadar küstahtı da doğrusu 🙂 Bana yaşamın hayal ettiğim pek çok lezzetini tattırırken, benden de hatırı sayılır bir bedel aldı. Arada minik esler versek de, genel olarak kaosuna kapıldık bu büyülü şehrin. Bana çok sevdiğim mesleğimi yapabilme fırsatı verdi bu şehir. Güzel dostluklar, harika mekanlarda geçen nefis zamanlar, kendime bir yaşam kurma şansı, hata yapma ve dersimi alma fırsatı sundu. En önemlisi ben bu şehirde hayatımı her anlamda tamamlayan, güzelleştiren, yaşamaya değer kılan bir aile kurdum. Güzel günlerimiz oldu ve bir an gibi geçiverdi zaman.

Şimdi iş için geldiğim bu şehri, işi bıraktığım için terkediyorum. Manidar ve içinde sakladığı o çelişki sebebiyle de harika bir durum.

Bir minik Ege kasabasına yerleşmenin tam ortasındayız. Çocuklar gitti, biz de eşyaları topluyoruz. Haftaya sakin bir sabaha, yeni bir yaşama, bambaşka hayallere uyanacağız.

Her Veda, Bir Merhaba…’ için 11 yanıt

 1. Aaaa! Gerçekten mi? Harika bir haber bu! Önce çok sakin sakin okuyormuşum, az önce de Mindmills’in bir nevi hesaplaşmasını okudum da bunu da o tarz bir yazı sandım, sonra aniden blog hacklenmiş gibi bir değişim oldu 🙂 Anlayınca çok heyecanlandım ama. Bana ne oluyorsa diyeceğim ama demeyeceğim de. Her şeyden önce sizin buna gereksiniminiz olduğunu her zaman hissediyordum. Ayrıca kendim için de çok sevindim. Hem size inancım depreştiği için, hem bizimkine benzer icatlara kalkışan bir aile daha türediği için, hem de yeni yerlerin (ki bir de daha güzeli) yeni heyecanlarla dolu yeni yazılar getireceğini bildiğim için.
  Bu kadar heyecanla yazdım, umarım taşınmaktan vazgeçmezsiniz 🙂 Okumam bir daha valla 🙂

  Hayırlı olsun. Gerçekten çok sevindim. Hak ettiğiniz mükemmel günlere kavuşacağınızı biliyorum.

  Liked by 1 kişi

  1. Teşekkürler 🙂 Heyecan yorumdan taşıp gönlümü fethetti 🙂 Bizim için bu kadar heyecanlanan birinin daha olması nasıl da güzel bir duygu. Ben de daha güzel günlerin önümüzde olacağına inanıyorum. 🙂

   Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s