Gelir mi insanın içinden?

20160811_082341

Örgü öresi gelir mi insanın? Hatta dantele sarası? Dikiş, nakış, artık elde ne varsa? Ya bağı bahçeyi dümdüz edip, üstüne çeşit çeşit, sıra sıra çiçek, ağaç, sebze dikip, bilimum taş, kabuk dizip düzenleyesi? Kitapları okumak değil, yutmak gelir mi insanın içinden? Ya arabanın bagajını zeytinyağından mandala, çadırdan battaniyeye doldurup kendini yola vurası? Çoluk çocuk zaman kavramını aşina bir gereklilikten çıkarıp, evden bi çıkıveresi?

Arkadaş, akraba, konu komşu; dost bildiklerini toplayıp bahçeye, sabahtan akşama yiyip içmek, parti yapıp kahkahaya doymak belki? İnsanın içinden gelir mi, en güzel kıyafetlerine bürünüp, ayağına sandaletler geçirmek suretiyle antik kentlerin çetelesini tuta tuta gezmek sıraya bindirip? Peki bir gün bir kırda, kırmızı kareli piknik örtüsü üzerinde, diğer bir gün en cazibeli sahil lokantasında öğlen rakısı içmeyi çoluk çocuk, cümbür neşe?

Pasaportu yükleyip tek sırt çantana, eline tutuşturup yavruları, ülke ülke, şehir şehir fink atmak sokaklarda? Bazen bir kilisenin mahzeninde, bazen bir uçağın kabininde, bazen bir tapınağın merdiveninde, bazense en ücradaki aile lokantasında yemek en şukela tatları?

20160910_192003

Yahu bir insanın yaşayası gelir mi durduk yerde?

İş var, güç var, okul var, sistem var, dayatılanlar var, öğretilenler var, elalemler var…

Gelir mi insanın içinden yaşamak durduk yerde!

20160909_184814

Gelir mi insanın içinden?’ için 7 yanıt

 1. Ne güzel! Bu ara benim içimden hiçbir şey yapmak gelmedi. Eylülü gerçekten enerjim yerlerde geçirdim. Haftalardır ilk defa bugün iyi hissediyorum. Biraz Merkür uyuzu da yapıyor galiba. Internetle ve benzeri zerzevatla öyle çok sorun yaşadım ki işlerimi yapmamı ve duygusal bağlarımdan enerji desteğimi engelledi. Etrafımdaki ahaliyle ve içimdeki kendimle zaten sorun yaşamaktayken o da tuz-biber oldu. İyi olacak ama her şey, biliyorum. Güzel günler göreceğiz çocuklar.
  Bu arada, yazıma yorumunu bile beş gün sonra onaylayabildim güç bela, ama hala yanıtlayamadım, özür dilerim. Umarım artık Internet sorunlarımı aşabilirim. Bu yüzyılda sinir bozucu oluyor.
  Gördüğün gibi ben de kısa yorum yazabilenlerden olamıyorum. Al bir de gülücük 🙂

  Liked by 1 kişi

  1. Kısa yazmak ayrı beceri istiyor ve gördüğüm kadarıyla ne sende ne de bende mevcut değil😉 Olsun, böylesi de ayrı bir güzel.

   Sorunlar yaşamana üzüldüm. Bazen tepemizin tası atıyor ve şaft kayıveriyor; yapacak bir şey yok. Onu da yaşamak gerek anlaşılan. Bakma, bende de durumlar hırçın dalgalı deniz kıvamında. Görmezden geliyorum. Yapacak bir şey sonuçta😂 Ne Merkür’müş arkadaş!

   Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s