Ha Gayret

Seçimin harareti ile beynim kımıl kımılken, yaz rehaveti bedenime bir uyuşukluk saldı. Okunacak kitaplara canım gidiyor, elim gitmiyor. Dikiş için fikirler dans ediyor kafamda, ellerim çalışmıyor. Nasılsa bir reçel kaynattım, zamanı geçiyor diye o da, aceleden.

Rüzgar yeldir yeldir kaç gündür. Gözümün önünü kapamasından mütevellit saçlarımın, buğulu bir görüntü var önümde. Seçim sonucunu umutla ve epey de kaygıyla bekliyoruz. Sanki büyülü bir değnek dokunacak ülkenin üstündeki kara bulutlara. Oysa hemence, kolayca dağılmayacak denli yoğunlar kaç zamandır. Verilecek epey emek var. Oyların hemen ardından daha da çok özveri, daha da çok çaba gerek. Yine de eminim bizden adam olacağına, çocuklara daha parlak bir gelecek sunacağımıza. Yoksa nasıl nefes alır ki insan?!

Böyle böyle ömür binmiş ata, dörtnala koşturuyor zamanın içinde. Ağız dolusu gülmek gerek. İşi gücü bazen serip, koyvermek gerek. Oy verip, heyecanla beklemek gerek. Umut edip, ter içinde çalışmak ve sonra elinin tersine sildiğin alnının açıklığı ile övünmek gerek.

Yaşamak gerek velhasıl usta, dibine kadar…

Ha Gayret’ için 2 yanıt

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s