Ânı Yaşamak

Sömür içinde bulunduğun ânı, tüket, içine çek, bitir, yoket, al… Yetmedi mi, yeniden nefes al ve başla. Yeniden tüket, yeniden bitir, yeniden ye, iç, dibine kadar hallet…

Sarhoş ol. Gülümse. Yetmedi mi, kahkaha at. Sırıt anlamsızca. Sendele. Sevdiğin, aşık olduğun, tutkun olduğun saçmalıklara izin ver. Kendini yenile, yeniden yaşa, keşfet, izin ver. Yüreğine dokunan hislere kucak aç. Çav Bella baby.

Tüm duyuların uyansın. Kendini kendine bırak. En son ne zaman denedin bunu? Şimdi zamanı. Sil baştan bebek. Durma, ilerle.

Zamanı yeniden yaratmak elinde. Baştan yaz tarihini. Başka bir dil öğren. Başka bir yetkinlik kazan. Üret. Durma. Yol al. Yola çık. Seyret. İzle. Üret. Durma. Yürü. Yollar açık. Yola çık. Gerekirse içinde yeni yollar, sapaklar aç. İlerle. Üstüne koy. Üstünü altına getir.

Yaşını mı aldın? Kime ne? Sen senden sorumlu tek insansın. Kendini mutlu et. Kendine dön. Kendi içine yürü.

Sesli konuş. Sesli gül. Adına kahkaha denen mucizeyi keşfet. Durma. Yol al.

Filmler seyret. Şarkılar dinle. Avazın çıktığınca bağır. Yüz. Yüreğin ağzından çıkarcasına. Seni delilik kurtaracak. Farkına var. Aldırma. Deli ol.

Yürüyebildiğin tüm yolları, sapabildiğin tüm tabelaları var et. Yüksünme. Yorulma. Erinme. Vazgeçme. Devam et dostum. Yol açık.

Yeni ay doğsun içine. Kapanan yollara, içindeki yaralara, kötümser insanlara, engellere, ülkeye, dünyaya, içine doğduğun yüzyıla ve coğrafyaya inat devam et.

İçin, sonsuz güzellik. Keşfet. Durma. İçine giden yol açık. Yola çık.

İçkiyi fazla kaçır mesela. Sevişmenin sınırını kaldır. Müziği en yüksek seste dinle. Göğe bak. Maviyse gül, siyahsa ağla sonsuz kere sonsuz, içinden geldiğince. Düş ve gül ardından ağız dolusu.

Yaşamak ardında bırakacağın mirassa kalanlara, bırak deliydi biraz desinler. Ama yaşadı hayatı tüm hücrelerine dek. Umursama. Yoksun ki o noktada.

Hayat göz kırpmak kadar kısa ise, hakkını ver dostum. Bırak ne derlerse desinler. Sen ne diyorsun kendine, ona kulak ver. Ve durma… İçine doğru yola çık. Göreceksin bak, yol açık…

Ânı Yaşamak’ için 4 yanıt

  1. Tam da içinde bulunduğum duygu durumunu yazmışsın. Harekete geçmek için bazen doğru zamanı beklemek gerekebiliyor. Yoksa o zaman, şu an mıdır diye kendime soruyorum bu aralar.

    Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s