Dört Dörtlük

Zaman uçup giderken ardından durup da el sallayanlardan mısınız? Yoksa bir koşu yetişmeye çalışıp, soluk soluğa kalanlardan mı? Ya da belki zamanın tik taklarının yanıbaşında sakince yol alanlardan?

Hepsini denedim. Dahasını da hatta. Yakalamaya çalışırken düştüm bazen, geçip şaşırdım, hızını aldığını farketmeyip hüzünlere daldım. Velhasıl öyle böyle 44 yıldır dolu dolu zamanı sürüklüyor, onunla yol alıyor, içinde senli benli yaşayıp duruyorum. Hâlâ aynı deli bozuk, yakışıklı hain. Benimle cilveleşip oynamaya devam ediyor. Ben de göz yumuyorum yapıp eylediklerine.

Bu 44 yıldır ilmek ilmek dokunduğun hayattan haber ver sen, bırak zamanı derseniz; maddelere vursan şöyle böyle, bana sorsan dört dörtlük derim. Daha ne olsun? Mutluluk içinde insanın. İçim hâlâ deniz derya. Çocuk neşesi kıvamında, yola çıkma heyecanında, aşk sarhoşu şaşkınlığında, yeni bir keşif heyecanı, ürettiğini eline aldığındaki doyumun hissiyatı, dost yüzüne gülümser tatlılığı, kalenderlik meşrebinde… Yılların soluklanmasındaki kadeh vuruşunda, demlenmekte.

Şerefe yeni yaşa dostlar 🍻🍷

Dört Dörtlük’ için 4 yanıt

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s