Erken Yatmanın Sonuçları

Eskiden olduğu gibi güneşin batışına uykuyu, doğusuna yeni günün enerjisini katmak mümkün değil. Malum hayat! İşler, aile ve dostlarla vakit geçirmeye, insanın kendine bir zaman ayırmasına müsaade etmiyor. Bu vakti ancak gecelere yayarak elde edebiliyor modern çağın insanı.

Hâl böyleyken, günü işyerine sabitlememiş insan hayatı güzellemesi yaşamım sayesinde zaman zaman bu şahaneliğe de vakit yaratabiliyorum. Gün inerken yatış hazırlığı ve cup yatak. Çocuklar bayılıyor elbette bu duruma. Çünkü o zaman yatakta uzun uzun muhabbet edebiliyor, sarılıp uykuya dalabiliyoruz.

Bu aralar bir gün biriyle, diğer gün diğeriyle bunu yapıyoruz. Beraber de keyifli ama özel konulara girebilmek için ayrı olması şart elbette. Bu durum zaman zaman anne-kız, anne-oğlan günlerimizde de oluyor. Biz aile olarak bu ayrı zamanların faydasını çok gördük. Denemenizi öneririm.

Bu muhteşem sohbetlerin getirisi hem öğrenme, kaynaşma, güzel anılar; hem de ertesi güne kalmış işler oluyor. Sabahki tatlı ruh hâlimi, öğlene doğru mutfaktan zor bela çıkmış olmam ne derece azaltır bilemem. Bana sorarsanız, her ânına değdi elbette. Yine de sabah kaosa günaydın dememek için, mutfağı şöyle bir toparlamadan yatmayın anacım derim.

Nereden nereye? Bu aralar kış gibi olmayan kışın ısıtan güneşi ile mesut, iklimin geldiği kriz seviyesi nedeniyle endişeliyim. Hayatın her alanına yayılan ruh hâli…

Erken Yatmanın Sonuçları’ için 2 yanıt

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s