Coğrafya

Coğrafya güzel. Aslında dönem de güzel, bakma sen; tıp ilerlemiş, teknoloji gelişmiş, iletişim muazzam, en az savaşın olduğu, açlığın azaldığı bir dönem. Hani baktığın yerden gördüklerine bağlı ama, yine de aklı selim için fena değil yani. Çünkü eskiler de, hadi itiraf edelim, biz bizeyiz şurada, pek matah değildi. Şimdi iklim krizi dediğimizi dünya bir kaç kez yaşamış mesela. Açlık, savaş desen, sömürge yılları derim, dön bak bı tarihe devletlerin yazmadığı satırlardan mesela.

Uzağa gitmeyelim hatta, bir kaç on yıl geriye bakalım. @140journos ‘un son yapımında 90’ların ne menem yıllar olduğu anlatılıyor mesela. Pek şahane bir yerden bakıp, dosdoğru delik dipçik etmişler pamuklara sarıp sakladığımız gençlik yıllarımızı. Nefis bir iş olmuş. Hakikaten geçmiş nedense pek matah geliyor da, öyle miydi sahiden? Peki acaba şimdiki zamanlar da o kadar mı, nasıl desem, yaşanmaz bir dönem? Kimbilir, zamana soracağız ileride anlaşılan onu da!

Fakat demirin tuncuna, insanın piçine kaldık derler ya, hah işte tam da öyle be arkadaş! Sonuçta insanız, elbet geçmişi güzel anacağız, geleceğe umutla bakacağız, bugünü de tüm bu sebeplerle tartışacağız….

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s